• Hafta içi saat 16:00'ya Kadar Verilen Siparişler

  Aynı Gün

  Kargo

 • Tüm Ürünlerde Seçili Kargoda

  Kargo

  Bedava

 • %100 Orijinal Ürün

  Orijinal

  Ürün

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI'yı okumak için tıklayınız.
Benzer Ürünler
MamalarAptamilAptamil PDF
MamalarAptamilAptamil PDF

Aptamil PDF (apt10009)

0,00
Para Puan : 5
Fiyat : ₺108,75(KDV Dahil)
Barkod : 8699745019730

Aptamil PDF

 

 

 

Anne sütü, bebekler için en iyi ve en doğal besindir. Bebeklerin ihtiyaçlarını 6 ay tek başına karşılar. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için 2 yaşına kadar temel besin anne sütüdür.

Prematüre bebekler için hastane sonrası geçiş ürünüdür.

Aptamil PDF, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin hastaneden taburcu edilmesinden sonra ev ortamında beslenmelerine ilişkin tavsiyeleri yerine getirmek üzere geliştirilmiştir.

Prematüre bebeğin hastanede kaldığı süre içinde beslenmesi en iyi şekilde kontrol altında tutulsa bile, önerilen besin alımlarının kaçınılmaz gecikmesinden dolayı çoğunlukla normal büyüme oranı için gerekli besin değerleri sağlanamaz. Hastanede kalan prematüre bebeklerin biriken besin eksiklikleri büyüme problemlerine yol açabilir ve taburcu olunduğunda, büyüme gerilemesine rastlanabilir.

Doğumdan sonraki ilk haftalarda büyüme potansiyelini yakalayamayan prematüre bebekler büyüme ve beyin gelişimi ile ilgili uzun süreli problemlere sahip olma eğilimindedir. Bu yüzden ilk bebeklik çağında yeterli beslenme son derece önemlidir ve sağlıklı uzun süreli gelişim üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Aptamil PDF Sindirim sistemi ve metabolik fonksiyonları olgunlaşmamış bebeklerin spesifik besin gereksinimleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir.

Standart adapte formüllere göre prematüre bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda protein miktarı arttırılmıştır.

Whey/kazein oranı 60/40'tır.

Kolay sindirim ve absorbsiyonun sağlanması amacıyla karbonhidrat bileşiminde yer alan laktozun bir kısmı maltodekstrinle değiştirilmiştir.