Kırışıklık Karşıtı Krem En Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

Kırışıklık Karşıtı Krem En Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

Hepimiz güzel, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteriz ve bunun için kozmetik ürünlere yılda binlerce lira harcayan çok insan var. Kozmetik sektöründe üretilmiş pek çok ürünün cilt bakımı konusunda mucize çözümler ürettiği bir çağda yaşıyoruz bunun içinde söz konusu cildimizdeki kırışıklıklar olduğunda bunu asla ikinci plana atmamak gerekiyor.

Kırışıklıklar genelde yaşın getirdiği bir durumdur, ancak bazen sık kilo alıp verme, cilde gerekli şekilde bakamama gibi durumlardan dolayı erken gerçekleşebiliyor. Doğal olarak genç yaşta bir insanın yüzünde kırışıklıklar nedeniyle yaşlı görünmesi de psikolojik olarak yıkıcı bir etki bırakabiliyor.

Peki, yaşlanmanın önüne geçebilmek ve kırışıklıkların oluşumunu engellemek için neler yapmamız gerekiyor?

 Cildin kırışmasındaki en büyük etken strestir. Dolayısıyla ilk olarak üzerinizdeki stresten kurtulmanız gerekiyor. Bunun dışında beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Çünkü cildi gençleştiren şeylerden bir tanesi de vitaminlerdir. Dengeli beslendiğinizde cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alabilirsiniz. Son olarak bol su içmeniz şart. Çünkü su cildin nem dengesini sağlar. Kuru olan bir cilt erken kırışır ve mat bir görüntüye sahip olur.

Yukarıdaki hususlara dikkat ettikten sonra yapmanız gereken bir şey daha var ki o da kırışıklık karşıtı kremler kullanmaktır. Cilt bakımı söz konusu olduğunda kremler imdadımıza yetişir. Erken yaşta kırışan ya da artık yaşlılık dönemine girdiğimiz günlerde kullanmaya başlayacağınız bu kremler sayesinde cildiniz eskisinden çok daha iyi bir hale dönüşecektir. Örneğin; Vichy Slow Age Night cildiniz için kullanabileceğiniz en güzel kremlerden bir tanesidir. Cildinizi besleyerek kırışıklıkların önüne geçer ve sizi olduğunuzdan çok daha genç gösterir.

Anti age bakım ürünleri cildinizin dengesini sağlarken parlak ve pürüzsüz görünmesinde de önemli rol oynayacaktır.

Kırışık Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kırışıklık genellikle gözlerin yanlarında kazayağı denilen bölgede başlar. Günlük olarak uygulayacağınız bakım ürünleri sayesinde bölgeye kan akışını hızlandıracağınız için kırışıklıkların da önüne geçmiş olursunuz. Cildin elastikiyetini yeniden kazandırabilecek olan ürünler kullanmanız gerekir. İçeriğinde kolajen olan ürünler bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır.

Cilt bakım ürünleri için https://www.dermoailem.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: kırışıklık karşıtı krem en doğru şekilde nasıl uygulanır, anti age bakım, cilt bakımı, anti age krem, güzellik sırları
Aralık 15, 2021
Listeye dön