Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı

Canlı, pürüzsüz ve yumuşak dudaklara sahip olmak estetik görünüm açısından önemlidir, çünkü dudaklar vücudun en hassas olan noktalarından bir tanesidir. Dudak ne kadar sağlıklı olur ve görünürse bu kadının estetik olarak daha güzel görünmesine neden olur. Dudak nemlendiricileri soğuk havalarda yeterli olurken düzenli yapılan bakım sayesinde her mevsim daha canlı ve pürüzsüz dudaklara sahip olunabilir.

Düzenli Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudaklardaki çatlamalar genelde kış mevsiminde sık görülür ve oluşması halinde tedavisi de zordur. Bu mevsimde yaşanan çatlamaların en önemli nedeni dudağın nemsiz kalmasıdır. Bunun için nemlendirici kremler ve benzer ürünler kullanılarak dudağın desteklenmesi faydalı olacaktır.

Dudak Peelingi

Gece yatmadan önce yapılacak olan bakım dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Bakım sonrasında dudaklarınızı nazik bir şekilde nemli bir bez veya yumuşak bir fırçayla temizlemeniz yeterli olacaktır. Dudak peelingi sayesinde dudaklarınızdaki kan dolaşımını artırmış bu sayede daha dolgun hale getirmiş olursunuz.

Bol Bol Su İçin

Kuru cilt denildiğinde ilk akla gelen şey yeterince su içilmemesidir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına günde 2,5 litreye yakın su tüketmeniz gerekir. Bol bol su içtiğinizde yalnız dudaklarınız değil cildinizin tamamının da daha canlı olmasını sağlarsınız.

Kaliteli Ürünler Kullanılmalı

Piyasa da dudaklar için üretilmiş olan birçok ürün vardır, fakat bu ürünlerin tamamı aynı etki ve kaliteye sahip değildir. Dudak bakımı için alacağınız ürünleri seçerken içeriğinde neler olduğunu kontrol etmeniz sağlıklı seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. 

Çilekli Sebamed Dudak Kremi, yoğun bakım sağlayan jojoba yağı, pirinç kepeği ve hint yağı sayesinde hassas dudakları besler, kuruluğa karşı korur.

E Vitamini Desteği Alın

Vitaminlerin insan hayatındaki etkisi oldukça önemlidir. E vitamini kapsülleri ise dudaklarınızın ihtiyacı olan E vitamini takviyesini almanızı sağlayacaktır. E vitaminin görevi dudaklardaki kan akşını hızlandırmak ve yeni cilt hücrelerinin üretilmesine yardımcı olmaktır. 

Aloe Vera Kullanın

Piyasada pek çok aloe vera içeren ürün var, fakat sizin aloe vera’yı saf olarak kullanmayı tercih etmeniz gerekir. Evinizde besleyebileceğiniz bu bitkinin yaprağını kırarak çıkan suyu dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu sayede daha canlı dudaklara sahip olurken dudaklarınızın da yenilendiğini görebilirsiniz.

Dudak bakım ürünleri için https://www.dermoailem.com/ sitemizi inceleyebilirsiniz.
Etiketler: dudak bakımı, düzenli dudak bakımı, dudak bakımı nasıl yapılır, dudak peelingi, dudak kremi, sebamed dudak kremi
Ağustos 31, 2020
Listeye dön