Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı bir cilt için sadece yaz aylarında değil her mevsimde düzenli olarak güneş kremi kullanmak gerekir. Güneş kremini düzenli olarak kullanmak cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Ancak güneş kremi seçerken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Mineral filtreli güneş kremi güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi koruyacaktır.

Mineral Filtre Nedir?

Güneşe karşı koruyucu etki sağlayan iki çeşit koruyucu filtre mevcuttur. Kimyasal ve mineral filtre olarak adlandırılan bu filtreler farklı özelliklere sahiptir. Mineral filtre güneşi yansıtma özelliğine sahiptir. İçeriğindeki etkin maddeler ile güneşin zararlı UVA/UVB ışınlarını cilde temas etmeden yansıtırlar. Cilt için kalkan görevi gören bu maddeler mineral yapısı nedeniyle mineral filtreli güneş koruyucu olarak adlandırılır.

Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Ne İşe Yarar?

Mineral güneş koruyucular doğal içerikleri sayesinde güvenli ve sağlıklı bir koruma sağlar. Mineral güneş kremleri, güneşin zararlı ışınlarını cilt yüzeyinden yansıtarak uzaklaştırır. Bunun nedeni formülünde yer alan aktif çinko dioksit ve titanyum dioksittir. Genellikle geniş spektrumlu olan mineral güneş koruyucular cilt yüzeyine nüfuz etmez. Bu nedenle cilde herhangi bir zarar vermez.

Cildi aşırı hassas, aşırı reaksiyon gösteren ve kızarıklıklara yatkın kişiler için mineral filtreli güneş koruyucu önerilir. Bu cilt tipinde cildin hasar görmemesi için kimyasal içeriği olan güneş koruyucular yerine mineral içeriğe sahip ürünlere yönelmeleri oldukça önemlidir. Böylelikle ciltte istenmeyen reaksiyonların görülmesi söz konusu olabilir. Mineral faktörlü güneş kremleri ile güneş ışınlarına karşı cilt sağlığınızı rahatlıkla korursunuz.

Incia Yüz İçin %100 Doğal Spf 50 yüksek güneşe karşı koruma sağlayan güneş kremidir. Güneşin neden olduğu etkilere karşı cildi koruyan Incia Yüz İçin %100 Doğal Spf 50 doğal cosmos sertifikalı mineral filtre ile yüksek güneş koruması sağlar. İçeriğindeki tamanu yağı UV ışınlarına karşı koruma sağlamasının yanı sıra cilt görünümünün onarılmasına da katkı sağlar.

Cilt florası ile uyumlu olan bu ürün hyaluronik asit ve galactoarabinan bileşikleri transepidermal su kaybını önler ve cildin uzun süre nemli kalmasına yardımcı olur. Ciltteki ince çizgilerin düzelmesini sağlayan bu ürün, yaşlanma belirtilerini de geciktirir.

https://www.dermoailem.com/

Etiketler: mineral filtreli güneş koruyucu nedir, mineral filtreli güneş koruyucu faydaları nelerdir,
Ekim 27, 2021
Listeye dön