Neden Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Kullanmalıyız?

Neden Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Kullanmalıyız

Mineralli güneş koruyucu kremlerin amacı güneşin zararlı etkilerine karşın cildin korunmasını sağlamaktır. Ancak bu tipte bir güneş kremi alınmak isteniyorsa en sağlıklı olanı seçmek gerekir. Bu noktada aşağıda sizin için vereceğimiz tavsiyeleri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Mineralli güneş koruyucuları sayesinde cildiniz hem güvende olacak hem de sağlıklı kalmaya devam edecektir.

Mineralli güneş kremleri güneşin ışınlarını ciltten uzaklaştırırken bir reflektör gibi görev yapar. Nedeni ise içeriğinde bulunan çinko oksit ve titanyum dioksit bileşenleridir.

Kimler Mineral Güneş Kremi Kullanmalıdır?

  • Mineralli kremler güneşe karşı aşırı reaksiyon gösteren, cildi hemen kızaran ve hassas olanlarda gereklidir. Bu tip ciltlerin her ürünü kullanamayacağı ise ortadadır. Bunun için güneş kremi alırken içeriğinde çok fazla kimyasal bulunmayan doğal olan ürünleri seçmeleri gerekir. Avene Lait Mineral Spf 50+ 100 ml, cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı korur, suya karşı dayanıklıdır, cildi rahatlatarak yumuşatır, hassas, kızarıklığa eğilimli, kuru-nemsiz, lekeli ciltler için uygundur.
  • Çocukların ciltleri hassastır ve mutlaka korunmaya ihtiyaçları vardır. Çocuklar için güneş kremi alırken mineralli olmasına özen göstermek gerekir.

Mineral Koruma ile Kimyasal Koruma Arasında Farklar

Mineralli güneş kremlerinin koruyucu etkilerinden yukarıda bolca bahsettiğimizi düşünüyorum. Peki, bu kremlerin kimyasal koruma ile arasında ne fark vardır?

Güneş koruyucuları iki ayrılırlar Biri mineralli güneş kremi diğeri ise kimyasal koruma. Mineralli kremler güneşten gelen zararlı ışınları cilde girmeden geri çevirir. Kimyasal korumada ise güneşten gelen zararı ışınlar emilerek hapsedilir.

Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunların başında ise UVA ve UVB ışınlarına seçtiğiniz güneş kreminin koruma sağlıyor olması gerektiğidir.

Güneş ışınlarının ciltteki en büyük etkisi kansere neden olmasıdır. Bu nedenle cildi olabildiğince bu zararlı ışınlardan uzak tutmak gerekir. Cilt tipinize uygun olmayan bir güneş kremi seçmeniz ise cildinizde birtakım sorunların yaşanmasına neden olur. Örneğin güneş kremleri yağlı bir yapıya sahiptir. Doğal olarak sivilce ve aknenin olduğu bir cilde sürülmesi halinde cildin daha da kötü olmasına neden olabilir.

Cilt bakım ürün çeşitleri için https://www.dermoailem.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
Etiketler: güneş kremi, mineral filtreli güneş koruyucu, avene güneş kremi, avene 50 faktör güneş kremi
Ağustos 02, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR